Yhteystiedot saat näkyville klikkaamalla painiketta.

Gunnel Adlercreutz
Erikoistuomari
Helsinki
09 454 0626
040 547 8755
gunnel@adlercreutz.fi
Carina Savander-Ranne
Erikoistuomari
Helsinki
050 511 5951
carina.savander@gmail.com
Jouni Nummela
Erikoistuomari
Ryttylä
044 525 2274
jouni.nummela@kolumbus.fi
Marjo Järventölä
Erikoistuomari
Oulu
040 737 7807
jarventolam@hotmail.com
Kristiina Niemelä
Erikoistuomari
Lahti
0400 681 891
kristiina.niemela@vet112.fi
Kirsti Louhi
Erikoistuomari
Pori
02 677 0181
kirsti.louhi@luukku.com
Juha Putkonen
Erikoistuomari
Tampere
040 519 0079
juron@nic.fi
Kristina Peltokallio
Ulkomuodontarkastaja
Kajaani/Söderkulla
044 579 3756
kristina.peltokallio@plusterveys.fi
Sirpa Loven
Ulkomuodontarkastaja
Vantaa
040 719 5442 / Sirpa
s.loven@elisanet.fi
Henna Heikkilä
Ulkomuodontarkastaja
Ryttylä
040 763 4625
henna.heikkila@kolumbus.fi
Henna Uitto
Ulkomuodontarkastaja
Sastamala
040 415 2245
uittohenna@gmail.com
Aila Erkkola
Ulkomuodontarkastaja
Raisio
050 549 8519
aila.erkkola@dnainternet.net
Tapio Flinck
Ulkomuodontarkastaja
Pattijoki
040 557 8843
tapio.flinck@gmail.com
Ari Perämaa
Ulkomuodontarkastaja
Vesilahti
040 001 1747
ari.peramaa@gmail.com
Petra Nikkanen
Ulkomuodontarkastaja
Vantaa
050 460 7440
petra.nikkanen@saunalahti.fi
Laura Pitkänen
Ulkomuodontarkastaja
Kintaus
040 721 5443
laura.p.pitkänen@gmail.com
Tuomo Loven
Ulkomuodontarkastaja
Vantaa
040 551 6588 / Tuomo


Jenni Hanhela
Harjoittelija
Orimattila
040 526 9453
jenni.hanhela@gmail.com
Kirsti Petäjämäki
Harjoittelija
Pori
kirsi.petajamaki@gmail.com
Maria Keinonen
Harjoittelija
Taavetti
keinonen_mm@hotmail.com
Oona Mäkelä
Harjoittelija
Jyväskylä
040 621 1553
oonamaria.makela@gmail.com
Sandra Papinaho-Rajala
Harjoittelija
Tampere
040 777 4374
sandra.papinaho@hotmail.com
Ederne Fortea
Harjoittelija
Kajaani
044 259 8562
ederne85@gmail.com


 

Tulevia ulkomuodontarkastuksia

Tilaisuudet ovat maksuttomia

7.7.2019
Paikka: Haukkulaakso, Taipalsaari
Järjestäjä: SRY
Tiedustelut/Ilmoittautuminen: laaksonen.elina(at)gmail.com
Tarkastaja(t): Marjo Järventölä
Koiramäärä (max.): 10 koiraa

14.7.2019
Paikka: Kauhajoki
Järjestäjä: SRY Etelä-Pohjanmaa
Tiedustelut/Ilmoittautuminen: Jaana Lähdesmäki cheerotts(at)outlook.com tai 040 5656341
Tarkastaja(t): Jouni Nummela ja Henna Heikkilä
Koiramäärä (max.): 10 koiraa

27.7. 2019 klo 10
Paikka: Rottishovi, Lanakoskentie 2, Tammela
Järjestäjä: SRY Uusimaa
Tiedustelut/Ilmoittautuminen: leena.luukkanen(at)helsinki.fi, 045-6339117
Tarkastaja(t): Jouni Nummela ja Henna Heikkilä
Koiramäärä (max.): 10 koiraa

25.8.2019
Paikka: Rottishovi, Tammela
Järjestäjä: Kennel Rottdames
Ilmoittautumiset: kennel(at)rottdames.fi 19.8. mennessä
Tarkastaja(t): Henna Uitto ja Henna Heikkilä
Koiramäärä (max): 10 koiraa

12.10.2019
Paikka: Salpausselän kennelpiiri, Simolankatu 2, Lahti
Järjestäjä: SRY ulkomuoto- ja näyttelytoimikunta/ulkomuodontarkastajien päivä
Tiedustelut/Ilmoittautuminen: jenni.hanhela(at)gmail.com, 1.10. mennessä.
Tarkastaja(t): Kristiina Niemelä ja useita muita tarkastajia
Koiramäärä (max): –